Zapach stęchlizny w samochodzie – Jak się pozbyć

0
145

Wbrew temu co się wydaje, pozbycie się nieprzyjemnego zapachu w naszym samochodzie zwłaszcza stęchlizny, nie jest zadaniem prostym ani łatwym, nie wystarczy również zdecydować się na wykorzystanie typowych choinek zapachowych lub sprejów odświeżających. 

Powodów dla których w naszym samochodzie śmierdzi stęchlizną może być bardzo wiele, z jednej strony pojawia się aspekt palenia papierosów czy nawet pojawienia się pleśni, niejednokrotnie także wylaniu się w naszym aucie jakiejkolwiek nieprzyjemnej w zapachu substancji. 

Dlatego na samym początku pamiętajmy, aby najpierw w miarę możliwości znaleźć  źródło samej stęchlizny, zdecydować się na wysprzątanie całego wnętrza naszego auta. Usuwamy wszystkie znajdujące się w nim śmieci, trzepiemy oraz czyścimy dywaniki, jednocześnie zastanawiając czy nie lepiej wymienić je na gumowe zwłaszcza gdy stosowaliśmy materiałowe. 

Zwróć uwagę na wilgoć w swoim samochodzie 

Zapach stęchlizny to efekt wilgoci, jaka pojawia się niejednokrotnie we wnętrzu naszego auta, tym samym niezbędne jest skuteczne i efektywne z nią walczenie na wiele adekwatnych do tego sposobów. 

Zawilgocona tapicerka czy dywaniki, są nijako ośrodkiem wilgoci, dodatkowo pojawia się tutaj kwestia zapachu stęchlizny, oczywiście z domowych sposobów zaleca się pozostawienie miski z wodą oraz dużą ilością soli. 

Ciekawym rozwiązaniem jest również postawienie na pochłaniacze wilgoci, które cieszą się coraz większą popularnością i gwarantują adekwatny co do tego efekt. 

Pamiętajmy aby jednocześnie posprawdzać uszczelki w samochodzie, co za tym idzie zwrócić uwagę na szczelność wszystkich gum, która również ma znaczenie w aspekcie pojawienia się wilgoci a wraz z nią zapachu stęchlizny. 

Klimatyzacja w naszym samochodzie, zwłaszcza po okresie jej swoistej i nadmiernej eksploatacji również stanowi nie lada źródło stęchlizny, dlatego w tym aspekcie najlepszą alternatywą jest skorzystanie z usług serwisu jaki zagwarantuje nam odpowiednie wsparcie. 

Skorzystaj z usług firmy, jaka pomoże ci w pozbyciu się zapachu stęchlizny 

Najczęściej do tego celu wykorzystuje się ozon, a więc gaz który ze względu na swoje właściwości nie tylko pozwala na wchłonięcie się nieprzyjemnego zapachu lecz również umożliwia walkę z wilgocią. 

Jeżeli wszystkie znane nam metody walki ze stęchlizną we wnętrzu samochodu nie przyniosły zamierzonego rezultatu, to powyższa opcja wydaje się najbardziej optymalnym i skutecznym sposobem na który bez wątpienia warto postawić. 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ