Usuwanie rys z lakieru samochodowego

0
111

Wystarczy chwila nieuwagi i rysa na karoserii samochodu gotowa. Nie ma znaczenia, czy pojawia się na tylnej klapie, masce czy na błotniku. Na ładnym, a szczególnie umytym samochodzie jest zwykle widoczna i choć może trzeba się jej przyjrzeć, świadomość właściciela nie jest w stanie pomóc mu o niej zapomnieć. Czy usuwanie rys z lakieru samochodowego jest prostym zabiegiem i można wykonać tę czynność samodzielnie? Wyjaśniamy poniżej. 

Zanim zabierzemy się do usuwania rys, musimy do tego procesu odpowiednio przygotować samochód. Wystarczy go dobrze umyć, aby pozbawić karoserię pozostałości środków nabłyszczających, czy konserwujących. Tym sposobem można również wyeliminować te cząstki, które mogłyby także przyczynić się do jeszcze większych uszkodzeń. 

Teraz już możemy się zabrać za zastosowanie preparatu. Jakiego? Wybór jest duży. Może to być marker do rys samochodowych lub specjalna emulsja do lakieru. Markerem wystarczy pomalować uszkodzone miejsce. Trzeba jednak liczyć się z tym, że efekt ten, choć na początku zaskakująco pozytywny, nie utrzymuje się zbyt długo. Przy użyciu emulsji, należy polerować uszkodzone miejsce. Po tej czynności dobrze jest zabezpieczyć auto woskiem. Minusem tego produktu jest to, że nie zatuszuje zbyt głębokich rys. 

Istnieje jeszcze jedna metoda usuwania rys. Można wykonać zaprawkę lakierniczą. Trzeba tylko dokładnie sprawdzić kod lakieru. Jest to jednak wyzwanie dla tych, którzy nigdy przedtem nie zajmowali się tymi czynnościami. 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ