Pranie dywaników samochodowych

0
116

W tym artykule poruszymy temat prania dywaników samochodowych. Konkretniej skupimy się na dywanikach welurowych, bowiem to właśnie one często przysparzają najwięcej kłopotów. To właśnie z powodu trudności utrzymania ich w idealnym stanie, często są odrzucane na rzecz tradycyjnych gumowych dywaników. Zatem, jak o nie zadbać i jak prać welurowe dywaniki samochodowe?

Pierwszym krokiem jaki powinniśmy podjąć przy sprzątaniu samochodu jest dokładne wytrzepanie, a kolejno odkurzenie dywaników. Jednak zabrudzenia typu: resztki jedzenia, kamyki czy śmieci, to nie nasz jedyny problem. Musimy wspomnieć o drugiej stronie medalu, czyli płynach pochłanianych przez dywaniki welurowe. Mogą to być płyny z napojów spożywanych w samochodzie czy po prostu mokre buty w deszczową porę. Niestety nasze dywaniki wchłaniają wilgoć, a w efekcie tego może powstawać nieprzyjemny zapach unoszący się z naszych welurowych dywaników. Niestety tego zapachu możemy się pozbyć wyłącznie korzystają z preparatów chemicznych. Nie chcemy tutaj polecać konkretnych firm, na internecie znajdziecie wiele opinii na temat różnych środków. W sprzedaży znajdziecie zarówno środki, których używa się na sucho, jak i na mokro. W zależności od produktu i producenta w zestawie możemy otrzymać dodatkowo np. pistolet do nakładania preparatu lub zakupić preparat, który nie tylko nadaje się do czyszczenia welurowych dywaników, ale również do prania tapicerki.

Warto również zakupić środki do impregnacji. Co prawda nie uchronią one nas całkowicie przed zabrudzeniami, ale pomogą utrzymać dywaniki welurowe w lepszej kondycji, a tym samym kolejne ich czyszczenie będzie znacznie łatwiejsze.

Pamiętajcie, że nie musicie prać dywaników sami. Każda profesjonalna firma detailingowa posiada w swojej ofercie właśnie takie usługi. Dlatego zapoznajcie się z ofertą lokalnych firm, a oni z pewnością profesjonalnie wywiążą się ze zlecenia.

Zapraszamy do naszych pozostałych artykułów na temat detailingu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ