Polerowanie felg

0
111

Zastanawiacie się jak spolerować felgi w swoich samochodach? Nie chcecie płacić za takie usługi profesjonalnym firmom? W artykule opowiemy jak samodzielnie można spolerować felgi w swoim samochodzie.

Felgi już w produkcji pokrywane są lakierem bezbarwnym i dokładnie wypolerowane. Jednak w wyniku eksploatacji lakier zdziera się z felg, a dodatkowo pojawiają się na nich rysy. Jeśli na felgach nie znajdują się większe uszkodzenia to bez problemu możemy pokusić się o samodzielną ich renowację.

Jeśli jesteśmy zdecydowani na samodzielne spolerowanie felg w swoim samochodzie, to na początku powinniśmy sprawdzić czy materiał, z którego są wykonane nadaje się do spolerowania. Efekt w dużej mierze zależy od porowatości materiału, z którego wykonana jest felga. Jeśli felga nie będzie się nadawać do polerowania, to oczywiście można podjąć się próby polerki, jednak możemy spodziewać się braku lub niewielkich efektów. Przyjmijmy, że nasze felgi są odpowiednie, aby rozpocząć proces polerowania. Na początku musimy zdjąć lakier przy użyciu specjalnych preparatów lub mechanicznie. Mechanicznie możemy szlifować felgę papierem lub przy pomocy wiertarki i szczotki drucianej. Jednak dla niedoświadczonych amatorów detailingu odradzamy drugie rozwiązanie, ponieważ łatwo możemy uszkodzić naszą felgę. Dla początkujących zdecydowanie pewniejsze będzie użycie środków chemicznych, przeznaczonych właśnie do pozbywania się lakieru z felg. Gdy uda nam się już usunąć lakier, to przyszedł czas na szlifowanie metalu do czego posłuży nam papier o wysokiej gradacji. Jeśli powierzchnia felgi jest już przygotowana, to przyszedł czas na polerowanie.

Nakładamy pastę polerską i polerujemy element po elemencie, aż uzyskamy zamierzony efekt. Przy trudno dostępnych miejscach możemy skorzystać z pasty ściernej. Koszt takiej usługi w profesjonalnej firmie to około 500 – 700 zł. Przy zakupie odpowiednich preparatów i samodzielnym polerowaniu można zamknąć się nawet w 150 zł. Oczywiście dodatkowo musimy temu procesowi poświęcić czas, jednak dla fanów detailingu będzie to przyjemność, a oglądanie późniejszych efektów wynagrodzi włożony trud w polerowanie felg.

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ