Odświeżanie wnętrza samochodu

1
109

Chcesz odświeżyć wnętrze auta, ale nie masz pojęcia jak się do tego zabrać, ani też, jakich narzędzi i środków będziesz potrzebować? Podpowiadamy! Potrzeba kilku godzin, 3 preparatów do różnych zastosowań i odkurzacza. Przyda się jeszcze dobra pogoda, aby wyczyszczone auto odpowiednio wyschło. 

Proces odświeżania wnętrza samochodu najlepiej rozpocząć od odkurzania. Trzeba odkurzyć tapicerkę i nie tylko. Należy zastosować odpowiednie końcówki, aby na przykład nie porysować plastikowych elementów. 

Kolejny etap, za jaki powinniśmy się zabrać, odświeżając wnętrze, to mycie tworzyw. Dobrze jest zastosować specjalny, uniwersalny płyn do kokpitu. Nie pozostawia smug, ani też nie brudzi tapicerki. 

Czasem odświeżanie wnętrza samochodu wymaga również wyprania tapicerki. Musimy pamiętać, aby zabierając się za pranie, prać całe elementy, nie tylko ich części. Pianę należy rozprowadzić na całości. W przeciwnym razie pojawią się plamy – jasne wyprane i ciemne tam, gdzie tapicerka jest zanieczyszczona.

Ostatni etap pielęgnacji auta to konserwacja plastiku. Warto zastosować pastę do winylu z filtrem UV. Dzięki niej można uzyskać długotrwały i naprawdę ładny efekt. 

Tak odświeżone wnętrze samochodu będzie robiło wrażenie na niejednym pasażerze. Warto wobec tego się postarać, a wcześniej zaopatrzyć się w dobrej jakości produkty, kosmetyki do auta. 

Jeżeli interesuje Cię tematyka pielęgnacji samochodów i w ogóle motoryzacji, koniecznie przeczytaj pozostałe nasze artykuły. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ