Jak wymienić wycieraczki samochodowe

1
116

Niestety niejednokrotnie o wymianie wycieraczek samochodowych przypominamy sobie zdecydowanie za późno, co za tym idzie zwłaszcza podczas deszczu dostrzegamy, iż nie działają one zgodnie ze swoistym przeznaczeniem. Warto co oczywiste uniknąć takich sytuacji, a co najważniejsze zadbać o kwestię widoczności i bezpieczeństwa, na które wycieraczki samochodowe na pewno mają wpływ. Skrzypienie czy brak płynnego przesuwania wycieraczek, to jedne z najważniejszych oraz podstawowych oznak iż czas najwyższy wymienić stare wycieraczki na nowe.

Nie ma sensu zwlekać z wymianą wycieraczek

Nie ma najmniejszego sensu zwlekać z wymianą starych wycieraczek na nowe, coraz więcej kierowców decyduje się na systematyczne działanie i co za tym idzie zakupem nowych wycieraczek chociażby dwa razy do roku, zwłaszcza samych piór które ulegają szybkiemu zużyciu.

Warto zwrócić uwagę na same wycieraczki pod kątem ich długości, a tym samym zdecydować się na optymalne ich dopasowanie tak aby nie haczyły i jednocześnie gwarantowały nam odpowiednią widoczność.

Czy samodzielna wymiana wycieraczek jest czymś trudnym?

Sam proces wymiany wycieraczek w samochodzie nie jest niczym trudnym, zazwyczaj montowane są one za pośrednictwem przejściówek zatrzaskowych. Na samym początku podnosimy ramiona wycieraczek do góry tak aby uzyskać pion, naciskamy zatrzask który łączy je z metalowym ramieniem oraz przesuwamy je w kierunku dołu ramienia. Nigdy nie wciskajmy do końca adaptera w metalowym haku, inaczej będzie problem z zamontowaniem w nim wycieraczki, gdy zdecydowaliśmy się na jej włożenie to mocno pociągnijmy ją w górę samego ramienia i zapewne usłyszymy kliknięcie. Kolejnym krokiem jest delikatne opuszczenie ramion, pamiętajmy iż funkcjonują one w oparciu o sprężynę a ich uderzenie w szybę może doprowadzić do jej uszkodzenia.

Przeanalizujmy czy za każdym razem, należy wymienić wyłącznie pióra a może dużo lepszym rozwiązaniem jest postawienie na całkiem nowe ramię, gdzie nowa sprężyna i inne ważne elementy zapewnią nam odpowiednie ich funkcjonowanie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dobrać fotelik dla dziecka?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ