Jak myć samochód?

0
90

Wszystko wskazuje na to, że o naszym wyglądzie świadczy nie tylko gładko wyprasowana koszula, czy idealnie wypastowane buty. Naszą wizytówką jest również auto, którym się przemieszczamy. Pytanie tylko, kto o nie dba i w ogóle, czy każdy wie, jak myć samochód? Czynność wydaje się banalna, a tymczasem wielu kierowców ma z tym niemały problem. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jak zabrać się za to zadanie. 

Jak wiadomo, samochód można umyć na myjni, ale też i w zaciszu własnej posesji i wydaje się to dużo lepszym rozwiązaniem, gdyż wówczas można z łatwością zadbać o detale, a co za tym idzie, uzyskać satysfakcjonujący efekt. 

Mycie auta powinno się rozpocząć od felg. Może to kogoś zdziwi, ale faktycznie za ten element należy się zabrać w pierwszej kolejności. Warto zastosować specjalny płyn i szczotkę, która pomoże wyczyścić najciaśniejsze zakamarki. Dobrze jest także na koniec spłukać je ciepłą wodą, która wpłynie na dokładniejsze usunięcie zabrudzeń. Po tym etapie można przejść do mycia karoserii. W tym przypadku bardzo sprawdza się aktywna piana, która odpowiednio zastosowana, dokładnie pokrywa wszystkie elementy i rozpuszcza brud. Należy ją użyć zaraz po wstępnym spłukaniu karoserii samą wodą, co pozwala usunąć gromadzący się na niej piach. Aktywną pianę najlepiej nakładać na suche auto ruchami od góry do dołu. Po tym etapie pozostaje już przejść do płukania, co należy wykonać ciepłą wodą od dołu do góry. Dopiero wtedy można sięgnąć po szampon. Mycie szamponem jest wygodne, gdy wykorzystuje się do tego gąbkę. Warto też mieć pod ręką wiadro z czystą wodą, aby od czasu do czasu tę gąbkę wypłukać. Po umyciu karoserii szamponem pozostaje ją tylko spłukać ciepłą wodą pod ciśnieniem. 

Jeżeli chodzi o samo mycie, etap jest już zakończony. Auto można jeszcze osuszyć, nałożyć wosk, a także zająć się detalami. Jednak to jest już nieco inny temat. 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ