Impregnacja skóry w samochodzie

0
92

Skóra w samochodzie kojarzy się z najbardziej luksusową wersją tego pojazdu. Marzy o niej każdy, ale nie wszyscy wiedzą jak o nią dbać. A przecież zaniedbana, szybko ulegnie zniszczeniu i cały urok pryśnie. Czy impregnacja skóry samochodu jest trudnym zadaniem? Jak sobie z tym radzić w domowych warunkach? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jak się za to zabrać. 

Skórzana tapicerka w nowych samochodach jest fabrycznie zabezpieczona, więc właściwie przez kilka miesięcy nie wymaga szczególnych zabiegów zabezpieczających, a ograniczyć się można jedynie do jej czyszczenia. Inaczej jest ze starszymi samochodami. Wówczas impregnować ją należy co około 3 miesiące. Wybór preparatów przeznaczonych do tego celu jest duży. Zdecydować się warto na ten, który pasuje do stopnia zużycia skóry. 

Przed rozpoczęciem impregnacji, powinno się skórę dokładnie oczyścić, najlepiej odkurzaczem. Sam etap impregnowania skóry nie powinien być trudny, nawet dla kogoś, kto jeszcze do tej pory tego typu czynnościami się nie zajmował. Wystarczy niewielką ilość środka impregnującego rozprowadzić na powierzchni skóry za pomocą czystej szmatki i to właściwie byłoby na tyle. Istotne jest tu wobec tego to, aby dobrać odpowiedni środek i zastosować go zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. 

Po takim zabiegu trzeba, choć chwilę odczekać, zanim zasiądzie się za kierownicą lub na miejscu pasażera. Preparat musi wyschnąć. 

Zapoznaj się jeszcze z innymi artykułami na temat pielęgnacji skórzanej tapicerki.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ