Czyszczenie skóry w samochodzie

0
100

Mówi się, że skórzana tapicerka to synonim elegancji i dobrego smaku. Ściśle wiąże się też z luksusem. Jednak by móc przez długi czas cieszyć się tym fantastycznym wyglądem, trzeba koniecznie o tę skórę dbać. Jak powinno odbywać się czyszczenie skóry w samochodzie? Można udać się do specjalistycznego SPA lub zabrać się za tę czynność samodzielnie. 

Skórzana tapicerka wymaga od czasu do czasu gruntownego odświeżenia, ale to na szczęście nie jest trudne zadanie. Oczywiście trzeba zwrócić szczególną uwagę na stosowane środki. Czyszczenie skóry wodą może doprowadzić do jej wyschnięcia i popękania, a to będzie już problem, z którym nie każdy sobie poradzi, bo co można zrobić z dziurami. 

W pierwszej kolejności, kiedy zabieramy się do tego zabiegu, musimy dokładnie oczyścić skórzane elementy z kurzu i innych zanieczyszczeń. Możemy to zrobić przy użyciu odkurzacza ze szczotką o miękkim włosiu lub innych metod. Ewentualne drobinki mogłyby porysować skórę w czasie jej czyszczenia. Jeżeli zabrudzenia są niewielkie, wystarczy zastosować specjalne mleczko. Rozprowadzić je możemy za pomocą ściereczki, po czym należy wytrzeć suchą szmatką. Po tej czynności, warto, byśmy po raz drugi, tym razem wtarli mleczko w skórę. Dzięki temu odzyska elastyczność. Bardzo zabrudzoną tapicerkę trzeba umyć specjalnym preparatem czyszczącym i odtłuszczającym – oczywiście przeznaczonym do skóry. 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ