Czyszczenie podsufitki – jak to robić?

0
92

Robiąc porządek we własnym aucie, wielu skupia się głównie na fotelach, odkurzeniu tapicerki i kokpicie, który wydaje się, wystarczy tylko przetrzeć ścierką, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Niektórzy kompletnie zapominają o tym, co na górze, a przecież podsufitka też się brudzi i trzeba przynajmniej raz na jakiś czas o nią zadbać. Nie wiesz jak to zrobić? Przeczytaj poniższy artykuł.

Czyszczenie podsufitki – jak to zrobić? Takie pytanie zadaje sobie wielu panów, zabierając się za porządki w swoim aucie. Zanim zaczniemy cokolwiek robić, musimy ocenić stan podsufitki. Trzeba sprawdzić, czy przypadkiem gdzieś się nie odkleja. Czasem dzieje się to w czasie czyszczenia, dlatego zaleca się, aby wykonać czyszczenie próbne w mniej widocznym miejscu. Nie wolno również zbyt mocno moczyć tego elementu. 

Pierwsze, co powinniśmy zrobić, zabierając się za czyszczenie podsufitki, to dokładne oczyszczenie jej z kurzu i innych zabrudzeń. Czynność tę należy wykonać przy użyciu odkurzacza ze szczotką o miękkim włosiu. Dopiero teraz możemy przejść do dalszego etapu, najważniejszego. 

Środek do pielęgnacyjnego prania tapicerki, w tym oczywiście podsufitki, najlepiej rozrobić w spryskiwaczu ciśnieniowym. Przed praniem należy delikatnie spryskać podsufitkę, pryskając wyłącznie lekką mgiełką. Nie powinno się przemoczyć tego elementu. Dopiero teraz suchą ścierką z mikrofibry trzeba miejsce po miejscu wycierać podsufitkę. Od czasu do czasu należy ją zmieniać lub przepłukać, solidnie wyciskając wodę. Dla mniej wprawionych zaleca się, aby pryskać środek na ścierkę, a następnie ścierką delikatnie czyścić podsufitkę. 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ