Czyszczenie lamp w samochodzie – jak to robić

1
116

Oczywiste jest, iż umycie lamp to nie lada wyzwanie, zadanie do którego należy podejść z odpowiedniej do tego perspektywy, zwłaszcza w kontekście starszych modeli samochodów. Czyste lampy, to jednak coś o czym należy pamiętać gdy idzie o nasze bezpieczeństwo podczas podróży, w końcu bądź co bądź pełnią one nader ważną rolę.

Co używać do czyszczenia lamp w samochodzie?

W żadnym wypadku nie stosujmy żadnych mocnych preparatów oraz detergentów przeznaczonych do plastiku, najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie odpowiedniego środka bazującego na optymalnych rozpuszczalnikach. Nałóżmy go bezpośrednio na szmatkę a następnie myjmy lampę z góry na dół do momentu, aż dany preparat zostanie wchłonięty i optymalnie rozprowadzony, następnie czyścimy i polerujemy lampę by uzyskać adekwatny efekt, a mianowicie chodzi o moment w którym będzie ona błyszczeć.

Co jeszcze możemy wykorzystać do czyszczenia lamp w naszym samochodzie?

Zapewne niektórych zaskoczy fakt, iż do czyszczenia lamp w samochodzie stosuje się również papier ścierny, bez obawy iż dojdzie do ich uszkodzenia, jednak po takim zabiegu pamiętajmy o potrzebie przetarcia lamp odpowiednią pastą polerską. Rezultat jest widoczny od razu, a sama lampa będzie nie tylko błyszcząca lecz wyczyszczona w najbardziej dokładny i precyzyjny dla niej sposób.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne czyszczenie i polerowanie lamp w naszym aucie?

Często nie mamy czasu, umiejętności, predyspozycji czy też nie potrafimy dotrzeć do wnętrza naszych lamp, przeprowadzić ich odpowiedni demontaż a następnie wyczyścić w najbardziej efektywny i skuteczny sposób. Dlatego niech nie dziwi sytuacja, iż takie rozwiązanie oferują nam profesjonalne warsztaty, jakie przywrócą brudne i zmatowane niekiedy nawet porysowane lampy do odpowiedniego dla nich stanu. Dzięki czemu możemy sprawić, iż nasza lampa doprowadzona zostanie do niemalże fabrycznego stanu, to taki ich detailing a więc opcji jaka zyskuje na zastosowaniu, czasem oprócz usunięcia zanieczyszczeń z naszej lampy decydujemy się również na pokrycie jej płynnym plastikiem.

Pamiętajmy o regularnym i systematycznym czyszczeniu naszych lamp w samochodzie, tym samym dbaniu o nich gdyż właśnie czyste reflektory wpływają na lepszą widoczność oraz zapewnienia nam optymalnych warunków w czasie jazdy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ