Co to jest dekontaminacja?

0
110

Dekontaminacja wielu osobom kojarzy się z usunięciem i dezaktywacją substancji. Temu procesowi zwykle poddawani są ludzie, zwierzęta, jak i elementy środowiska nieożywionego. W tym przypadku jednak dekontaminacja dotyczy motoryzacji, a konkretnie aut. Czym jest w tym przypadku? 

Wielu z ogromnym zaciekawieniem pyta, co to jest dekontaminacja, bo jakoś niespecjalnie kojarzy im się to z motoryzacją. Tymczasem zabieg ten czy inaczej proces jest bardzo ściśle związany z samochodami. Otóż polega na usunięciu z powierzchni lakieru smoły, osadów metalicznych, smoły, asfaltu, żywic, a nawet soków z drzew. Mówi się, że to drugi etap przygotowania lakieru przed jego zabezpieczeniem. 

Do dekontaminacji wykorzystuje się profesjonalne środki. Proces ten przebiega w kilku etapach i składa się z wielu czynności. Samochód skutecznie oczyszczony ze wspomnianych zanieczyszczeń jest poddawany dalszym czynnościom pielęgnacyjnym. Dzięki temu jego lakier jest utrzymany w dobrym stanie. 

Zabiegi z zakresu dekontaminacji wykonywane są w profesjonalnych firmach zajmujących się kompleksową pielęgnacją samochodów. Jeżeli zauważyłeś jakieś zanieczyszczenia na swoim aucie, których nie da się usunąć poprzez zwykłe mycie, koniecznie zgłoś się do specjalistów. Ponadto koniecznie zajrzyj do naszych pozostały artykułów w temacie pielęgnowania samochodów. Wśród nich znajdziesz wskazówki jak wykonać pewne prace samodzielnie, bo w końcu o samochód warto dbać i to regularnie. Dzięki temu na długo zachowa swoją sprawność. 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ